ČINNOSŤ A PROJEKTY r. 2017

NETRADIČNÉ KLUBOVÉ STRETNUTIE

Dňa 24. 3. 2017 na klubové stretnutie Klubu abstinentov Žilina prišla dlho avizovaná návšteva - naši priatelia z A - klubu JASEŇ -  Oravská Jasenica, Paľo Madleňák ( člen KOVKA ) a Vladimír Farský ( predseda tohto klubu a súčasný prezident ASKAS ).

Klubové stretnutie malo štandardný charakter a dozvedeli sme sa o fungovaní klubu v Oravskej Jasenici, nových iniciatívach ASKAS pre tento rok,  o usporiadaní celoslovenských aktivít, či zakladaní nových klubov abstinujúcich.

Ďakujeme Vám za návštevu, priatelia !

Jozef Papaj, predseda klubu

Za Poniklecom slovenským na Lietavský hrad

V nedeľu 26. 3. 2017 sme sa vybrali na hrad Lietava, chceli sme nájsť poslov jari – Poniklec slovenský. Vrazili sme tesne poobede, išli sme dlhšou, menej náročnou prístupovou cestou od Obecného úradu v Lietave.

Vychádzka bola nenáročná a vhodná naozaj pre každého. Viditeľnosť úžasná a aj chlpaté púčiky a rozkvitnuté Poniklece nás celkom nadchli. Trochu fúkalo, ale nevadí, prežili sme pekné chvíle vonku v prírode.

Eva Knapcová, Vašo Poppe

Výročné stretnutie Brezová pod Bradlom 25. 3. 2017

V sobotu 25. 03. 2017 sme sa vybrali na Záhorie do Brezovej pod Bradlom na Výročné stretnutie klubu abstinentov, konaného pri príležitosti 39. Výročia založenia Klubu. Na zábavu prišlo 81 hostí z 19 klubov z celého Slovenska. Do tanca hrala skupina Vodopády. Od nás zo Žiliny sa zúčastnilo 10 klubistov.

Ďakujeme organizátorom za skvelú atmosféru, výborné jedlo a aj bohatú tombolu.

15. ročník Stolnotenisového turnaja – Stránske

V Stránskom sme sa na ping-pongu stretli už po pätnásty krát. Prišli sme sa zabaviť, zasúťažiť si, porozprávať, zdielať spoločný čas. Stretnutie to bolo veselé, prišlo nás 17 dospelých a 10 detí. Objavilo sa aj veľa nových tvárí a verím, že sa všetkým páčilo. Pingpong patrí medzi naše tradičné a obľúbené aktivity. Hralo sa v dvoch kategóriách: muži a ženy. Zvíťazili Marcela a Ľubo a vlastne všetci, ktorí prišli.

Organizátorom – Gejzovi a Ľubovi ďakujeme za príkladnú starostlivosť a všetkým zúčastneným za bojovného ducha a nasadenie pri športe aj za vytvorenie príjemnej atmosféry.