Prezentácia klubu na Prednej Hore 2019

Dňa 20. júna 2019 sa členovia nášho klubu opäť vybrali do OLÚP Predná Hora na besedu s pacientmi. Hovorím zámerne opäť, pretože sme na takejto besede už boli minulý rok. Tentoraz sme prišli deviati. Veľa? Áno, a prišli sme všetci radi.
Osobne sa veľmi teším zo záujmu mojich kolegov a priateľov, ktorí využili túto možnosť, aby sa podieľali na prezentácii Klubu a podelili sa s pacientmi z Prednej Hory nielen o skúsenosti z klubového života, ale aj o svoje životné príbehy.

Stretnutie trvalo dve hodiny a my sme boli doslova zasypaní otázkami zo strany pacientov. A neboli to otázky jednoduché. Okrem iných rezonovali resocializácia, craving, recidíva, spoluzávislosť a život bez drogy po liečbe. Snažili sme sa zdôrazniť nevyhnutnosť doliečovania, ktoré si každý môže zvoliť podľa toho, čo mu najviac vyhovuje. Kluby abstinentov sú jednou z možností.

Len čas nás zastavil v rozhovore a verím, že beseda bola prínosom pre obidve strany. Pre viacerých z našich klubistov to bola prvá takáto skúsenosť. Nielenže sme niečo odovzdali, ale aj my sme sa mnohé naučili. Na miestach pacientov, ktorí hľadajú nádej na nový život sme predsa sedeli aj my.

Ďakujem  OLÚP Predná Hora, PhDr. Vladimírovi Stanislavovi a  ASKAS za ústretovosť a možnosť získať túto cennú skúsenosť.

Eva Knapcová