Na guláši klubu Dôvera

Gulášovka

Dnes je nedeľa 27. augusta 2017 a opäť krásny letný deň. Teším sa, keď pozerám na nebo a ďakujem Pánu Bohu za počasie, ktoré vie tak nádherne naladiť srdce na tichú radosť. Nabalzamované duše množstvom komunít, povznesených nad nízke podrobnosti v starostiach a radostiach bežného života, prebiehajúcich od rána, boli dôkazom dobrej nálady, pohody a natešených tvárí.

Futbalový zápas družstiev premiešaných teenagermi a seniormi, volejbal ďalších rodinných príslušníkov a členov A-klubu DÔVERA  a A-klubu ŽILINA sprevádzalo varenie guľášu obetavými pomocníkmi na čele s kuchárom Mirom Dikošom. Poľovnícka chata v Povine žila nádhernými ľuďmi  veľkej rodiny abstinujúcich závislých, vyjavujúc sa navzájom svojimi citmi a zmyslami. Žila láskou medzi pravými priateľmi. Po skončení športových aktivít sme si zaslúžene dopriali guľáš a po chvíli prišla vhod káva s dezertom.

Bože, pane na nebesiach, vzdávam Ti chválu a vďaku za Tvoju ustavičnú starostlivosť o naše potreby... Pozdravujem s láskou v mojom srdci tento nenávratný deň a teším sa na ďalšie budúce.

Paľo Hrubý

(predseda klubu abstinentov “Dôvera“ Žilina)